رسم ایران ماشین شناسایی پلیس آگاهی کلاهبرداری

رسم: ایران ماشین شناسایی پلیس آگاهی کلاهبرداری اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار حوادث فرزند قلابی مقام ارشد نظامی کشور بازداشت شد

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مرد جوانی که با معرفی خود به عنوان فرزند یکی از مسئولان ارشد نظامی کشور اقدام به کلاهبرداری

فرزند قلابی مقام ارشد نظامی کشور بازداشت شد

فرزند قلابی مقام ارشد نظامی کشور بازداشت شد

عبارات مهم : ایران

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مرد جوانی که با معرفی خود به عنوان فرزند یکی از مسئولان ارشد نظامی کشور اقدام به کلاهبرداری از شهروندان با بهانه های متفاوت کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا، در نخستین روز از خرداد ماه امسال زنی ۳۰ ساله با مراجعه به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام کرد که به وسیله مدیر یک شرکت واردات ماشین به نام محمدپرهام جواهریان مورد کلاهبرداری قرار گرفته و این شخص با جلب اعتماد او و در ادامه خانواده اش، اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از آنها کرده است.

فرزند قلابی مقام ارشد نظامی کشور بازداشت شد

با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان “کلاهبرداری” و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳۳ تهران، پرونده جهت پیگیری در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته بعد از حضور در پایگاه یکم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش از طریق شبکه های مجازی با تبلیغات شرکتی به نام مهین تک رو که درحوزه واردات و فروش خودروهای خارجی فعالیت داشت آشنا شدم. با مراجعه به دفتر شرکت در خیابان جردن با مدیر شرکت به نام آقای محمدپرهام جواهریان آشنا شده است و قرارداد تنظیم یک دستگاه ماشین سواری اپتیما به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان میان بنده و شخص بسته شد و مبلغ پنج میلیون تومان نیز به عنوان پیش پرداخت به این فرد پرداخت کردم و قرار شد تا مابقی پول ماشین نیز همزمان با تحویل ماشین پرداخت شود.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مرد جوانی که با معرفی خود به عنوان فرزند یکی از مسئولان ارشد نظامی کشور اقدام به کلاهبرداری

مالباخته در خصوص نحوه آشنایی خود با مدیر شرکت به نام محمدپرهام جواهریان به کارآگاهان گفت: مدت کوتاهی از مراجعه من به شرکت مهین تک رو و تنظیم قرارداد خرید ماشین نگذشته بود که تماس های مدیر شرکت شروع شد و این فرد به بهانه های مختلفی با من تماس می گرفت و از من درخواست ملاقات می کرد تا آخر نخستین ملاقات بنده با او انجام شد. محمدپرهام با طرح این ادعا که در همان ملاقات اول به من علاقه مند شده، از من درخواست ازدواج کرد و همین عنوان زمینه تماس ها و ملاقات های بعدی او با من شد.

مالباخته در خصوص ادعای محمدپرهام مبنی بر ارتباطش با ارگان های مهم دولتی و لشگری نیز به کارآگاهان گفت: درهمان ملاقات های اول بود که محمدپرهام خودش را فرزند یکی از فرماندهان ارشد نظامی معرفی کرد و بیان کرد که پدرش به واسطه نوع شغل و مأموریت هایش دائما در خارج از کشور هست. علاوه بر آن خودش نیزمدعی بود که با وزارتخانه های مهم و حساس دولتی ارتباط نزدیکی دارد و جهت اثبات اظهاراتش تصاویری از خودش با لباس های متفاوت نظامی برایم ارسال می کرد؛ حتی در چند قرار ملاقاتی که با یکدیگر داشتیم، او تجهیزات پلیسی از جمله بی سیم و … همراه خود داشت و همین کارها باعث شده است بود تا من تمامی صحبت هایش را باور کنم.

مالباخته در خصوص نحوه کلاهبرداری میلیاردی از او و خانواده اش به وسیله محمدپرهام نیز به کارآگاهان گفت : محمدپرهام جهت طرح درخواست ازدواجش به منزل ما آمد و عنوان را با خانواده ام مطرح کرد و همین عنوان باعث شد تا دیگر کاملا به او و صحبت هایش اطمینان پیدا کنم؛ خانواده ام نیز که به من کاملا اعتماد دارند، زمانیکه با علاقه من به محمدپرهام روبرو شدند با درخواست ازدواج محمدپرهام موافقت کرده و بدهید طریق محمدپرهام وارد خانواده ی ما شد؛ بعد از گذشت مدت کوتاهی از شروع نامزدی ما دو نفر، یک روز محمدپرهام مدعی شد که زمینه مناسبی جهت سرمایه گذاری در واردات خودروهای گران قیمت خارجی در اختیارش قرار گرفته و به این بهانه مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان از من و خانواده ام دریافت کرد؛ بعد از دریافت این مبلغ و در شرایطی که پدرم قصد ساخت و ساز در یک قطعه زمین ۵۰۰ متری در منطقه لواسان را داشت، محمدپرهام مجددا با طرح این عنوان که می تواند تمامی امور قانونی و اداری مربوط به مجوز ساخت و ساز و … را در کمترین وقت ممکن جهت پدرم آماده کند، مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان دیگر از پدرم دریافت کرد ولی بعد از آن و به صورت ناگهانی، در آخرهای اردیبهشت ماه امسال ناپدید شد.

فرزند قلابی مقام ارشد نظامی کشور بازداشت شد

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به محل شرکت مهین تک رو در منطقه جردن اطلاع پیدا کردند که دفتر شرکت مکانی استیجاری بوده که صرفا جهت چند ماه اجاره و بعد از آن به مالک آن تحویل داده شده است هست؛ همچنین در بررسی سوابق شرکت نیز مشخص شد که اساسا چنین شرکتی ثبت قانونی نشده و هیچ شرکتی تحت این نام مجوز واردات ماشین به کشور را ندارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با بهره گیری از بیانات مالباخته مبنی بر حضور دو مرد جوان در شرکت به نام های سعید و حمیدرضا و هچنین بررسی تراکنش مالی حساب های مالباخته که همین افراد نسبت به وصول چک ها اقدام کرده بودند، محل سکونت آنها در خزانه و یافت آباد را شناسایی و هر دونفر آنها در دو عملیات جداگانه، در تاریخ پنجم خرداد ماه دستگیر و جهت انجام تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ انتقال یافته شدند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مرد جوانی که با معرفی خود به عنوان فرزند یکی از مسئولان ارشد نظامی کشور اقدام به کلاهبرداری

مالباخته بعد از مواجهه حضوری با این دو نفر، هر دو نفرشان را مورد شناسایی دقیق قرار داد و گفت : در طول مدت آشنایی من با محمدپرهام، این دو نفر هر لحظه تمامی بیانات محمدپرهام را در خصوص اینکه او واقعا فرزند یکی از فرماندهان نظامی است و یا ارتباط نزدیکی با وزارتخانه ها و ارگان های مهم دولتی دارد تأیید می کردند.

در ادامه تحقیقات پلیسی، سعید و حمیدرضا لب به اعتراف گشوده و عنوان داشتند فردی که خودش را به نام محمدپرهام جواهریان معرفی کرده، در واقع یکی از دوستان آنها به نام واقعی محمد. الف، متولد ۱۳۶۹ است که با طرح و برنامه قبلی جهت کلاهبرداری اقدام به افتتاح شرکت به نام مهین تک رو کرده و در حال حاضر نیز در یک منزل استیجاری در منطقه نیاوران مخفی شده است است.

فرزند قلابی مقام ارشد نظامی کشور بازداشت شد

با شناسایی دقیق مخفیگاه محمد. الف در منطقه نیاوران، آخر متهم مهم پرونده در تاریخ ۱۳ خرداد ماه ۹۶ و در حین تردد با یک دستگاه BMW مدلZ۴ شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم آگاهی انتقال یافته شد.

در بررسی مدارک شناسایی ماشین توقیف شده است از متهم مشخص شد که متهم، ماشین را به صورت روزانه از یک شرکت شخصی کرایه کرده که با شناسایی این شرکت در شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و انجام تحقیقات بعدی مشخص که متهم مهم پرونده در دفعات متفاوت اقدام به کرایه خودروهای مدل اوج از جمله تویوتا و بی ام دبیلو از آنجا کرده هست. مالباخته نیز در تحقیقات تکمیلی تأیید کرد که محمدپرهام جواهریان یا همان محمد. الف در طول این مدت با انواع خودروهای مدل اوج بر سر قرارهایش حاضر می شده است و متهم نیز بیانات مالباخته را تأیید کرد.

با دستگیری متهم و اعترافات صریح وی، تعدادی دیگری از شکات و مالباختگانی که با مراجعه به شرکت مهین تک رو مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی و به پایگاه یکم آگاهی دعوت شدند؛ یکی از مالباختگان بعد از شناسایی متهم عنوان داشت که جهت تحویل یک دستگاه ماشین لوکس خارجی، مبلغ ۹۰ میلیون تومان به او پرداخت کرده و دیگر مالباختگان نیز در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که ده ها میلیون تومان جهت تحویل ماشین خارجی به متهم مهم پرونده پرداخت کرده اند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، مدیر پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم هیچگونه وابستگی و نسبتی با افراد مشهور و یا مدیران دولتی وفرماندهان لشگری نداشته و تمامی کارها متهم در استفاده از هویت مجعول و … صرفا با قصد و نیت کلاهبرداری از افراد صورت گرفته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با دعوت از شکات و مالباختگان جهت حضور در پایگاه یکم آگاهی جهت پیگیری شکایات خود گفت: با توجه به نوع کارها مجرمانه متهم در استفاده از هویت مجعول، انتساب خود به افراد مشهور و همچنین ارگان متفاوت دولتی و لشگری و برنامه ریزی متهم جهت کلاهبرداری در پوشش شرکت کاغذی مهین تک رو و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در بزرگاه شهید صدر (مسیر شرق به غرب) – ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.

یوسف وند افزود: همچنین از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم شده است و اطلاعاتی در خصوص دیگر کارها مجرمانه ی این شخص در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۸۳۱۰ در اختیار کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار دهند.

واژه های کلیدی: ایران | ماشین | شناسایی | پلیس آگاهی | کلاهبرداری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs